Poznáte ten pocit, keď sa vám nachvíľu zastaví čas a
strácate zem pod nohami. Zaplaví vás more pocitov a emócií, ktoré ste už
zabudli že existujú, alebo ste o nich doposiaľ čítali len v knihách a
časopisoch. Ale zrazu cítite v bruchu lietať motýle, nie dva, či tri, ale celý
kŕdeľ malých nepokojných motýlikov, ktoré sa rozšantia zakaždým, keď si naňho
spomeniete. Stačil jediný pohľad a vedeli ste, že tieto oči nevidíte naposledy,
pretože vo vás nechal stopu hlbokú ako studňa. A to napriek tomu, že neboli
modré :) bolo v nich však niečo iné, čo vás nútilo pozrieť sa zas a zas...A až
keď ste dostali príležitosť zapozerať sa zblízka, zbadali ste tie zelenkavé
slniečka žiariace okolo zreničky, vystupujúce z tmavohnedého horúceho pohľadu,
aby vám vypálili nezabudnuteľnú stopu na srdci. Presne tam sa toto stvorenie
zapísalo, hoci ste sa zubami nechtami bránili, presne tak ako vám to radila
vaša vlastná hlava. Nepoznáme sa, vidíme sa prvý raz, aj tak je z iného mesta,
ktovie čo je zač, a vôbec, nečaká ho doma niekde žena, ako by sme sa
stretávali, mal by vôbec záujem, a veď ja aj tak nemám čas, nebudeme si
komplikovať život.....a tak ho pošlete preč, hoci má na čele napísané, že by
spravil čokoľvek, aby vás bližšie spoznal. Samozrejme, že mu neveríte. Je to
chlap, chce vás len dostať a pripísať si ďalší bod do svojej zbierky, alebo je
momentálne sám a potrebuje niekoho, kto by javil o neho záujem, aby sa stále
cítil žiadaný a dôležitý. Toto všetko
vám prechádza hlavou a srdce zatiaľ tlčie o stošesť, a tlčie aj dva dni potom,
aj týždeň potom, lebo na ten pohľad nemôžete zabudnúť. Nebol to pohľad, ktorý z
vás vyzlieka šaty hneď v prvých sekundách, bol to pohľad ktorý sa zabodne až do
duše, aby zistil, či v nej nájde niečo blízke, niečo čo hľadá a nevie to nájsť.
A všetky vaše kamarátky, sestry, dokonca aj mama už vedia, že to je ten s tými
brutálnymi očami, čo vám nedá pokoj, len on o tom nevie, pretože tak to dnes
nechodí, že vyklopíte priamo "hej ty, si môj princ na bielom koni",
najprv to musia vedieť všetci okolo vás a donekonečna riešiť, či si ho máte
nájsť na tom facebooku a poslať mu ten request, alebo to bude vrcholne trápne
keď zistíte, že si vás po tých 10 pivách a pollitri fernetu vlastne ani
nepamätá. A tak začnete riešiť, či ten dojem
vlastne aj u vás nezanechal len vďaka tým tekutým pochutinám, ktorým ste
v ten večer neodolali. Lenže jedného dňa si tú vytúženú žiadosť na sociálnej
sieti nájdete vy a v tej chvíli sa zatrasie vesmír. Lebo to nie je len, že
poslal mi žiadosť, to je náš ženský svet- on na mňa myslel, on ma dokonca učite
hľadal, a neposlal to skôr lebo určite ma vďaka mojim špeciálnym súkromným nastaveniam
nevedel nájsť (vôbec neberiete do úvahy, že váš spoločný priateľ na
facebooku je váš otec, ktorý vás má uvedenú ako dcéru :) ), a všetko je to
určite obojstranné, a teraz čo, mám mu napísať prvá, alebo počkať? Hlavne tomu
chcete všetkému uveriť. A tak tomu veríte. Vesmír sa otriasa druhý krát,
pretože si nájdete o stotinu sekundy správu od "princa". Najprv
ju ani nechcete čítať, lebo len zbožne pozeráte na to meno a vychutnávate si tie
pocity, ktoré vo vás vyvoláva táto neprečítaná správa, hoci by v nej mohlo byť
napísané len " Ahoj, zabudol som si u vás šiltovku, môžeš mi ju v pondelok
po kamošovi poslať?" Tomu neveríte, nemeral predsa tak dlhú cestu
posielania requestu na facebooku len kvôli takej hlúposti, tak správu otvoríte a
vnútri vás sa zrazu udeje niečo ako malá explózia, presne vtedy sa tam naraz
roztancuje aspoň tisícka motýlov, pretože vás oslovil slovíčkom, aké zrejme
používa úplne bežne v konverzácii s inými ženami, ale vám je to jedno, lebo
teraz to patrilo vám. A pýta sa ako sa máte. Odpovedi na túto zbežne jednoduchú
otázku predchádza 6 telefonátov kamarátkam, aby sa dozvedeli, že princ sa ozval
a poradili, čo mu odpísať, aby nenadobudol dojem, že ste na to týždeň čakali,
ale súčasne ste neboli za úplnú netýkavku, ktorá ho odpálkuje štýlom " veď
o mňa bojuj, keď máš záujem, tak si poraď a nemysli si, že to budeš mať
ľahké!" Dámy, s týmto to naozaj niekedy preháňame. Kamošky samozrejme
poradia, ostáva vybrať tú najideálnejšiu voľbu a tú ešte trikrát prebrať s
každou, ale to sa musí udiať veľmi rýchlo, lebo on už vidí, že ste tú správu
prečítali, a vy nechcete vyzerať ako totálna krava, ktorá nechá čakať na svoju
odpoveď. Takže do 3 minút po 18 tich telefonátoch odpíšete niečo ako "mám
sa fajn, čo ty?", čím samozrejme dáte najavo svoj nadhľad na celou
situáciou (alebo si to aspoň myslíte). Váš princ ale v tomto prípade chvalabohu
nie je úplná brzda, takže túto vašu "spontánnu nič nekaziacu odpoveď"
rozvinie do vcelku prijateľnej debaty o ničom, no hlavne že je tam kontakt. A
vy v ten večer môžete ísť spať s dobrým pocitom, že všetko je na najlepšej
ceste k tomu, aby ste vzbudili záujem, hoci si nechcete komplikovať život
vzťahom na ďialku. Ten vzťah tam samozrejme už vidíte, lebo ste ženy, takže
mená vašich spoločných detí sú určené, odkedy ste sa dozvedeli jeho priezvisko
na facebooku, takže ste boli schopné vybrať, čo sa k nemu najlepšie hodí. A
zatiaľ čo sa vám váš princ neozve ďalší týždeň, vy sa presviedčate že to je ok,
no v duchu už minimálne 1000x prebehlo vaše ďalšie stretnutie.
A zrazu k nemu príde. Vesmír to na vaše či už
vedomé alebo nevedomé požiadanie zariadil, samozrejme úplne inak ako ste si to
predstavovali. Princ sa dovalí ako veľká hviezda s meškaním asi 4 hodiny, aj to
stále neviete či príde či nie, lebo hoci celý deň posiela správy vám aj
ostatným zúčastneným, stále sa nevyjadruje dostatočne presne k vašim potrebám
vedieť, kedy ho už zase uvidíte a uistíte sa, že tá iskra nebola len vecou
fernetu. Ale on prišiel, pozdravil vás akože nič a zvyšok večera sa obaja tvárite
že vy si vlastne vôbec nepíšete na tom facebooku o tom, že by to bolo fajn stretnúť sa
a tak sa pozeráte všade inde len nie na seba, popritom si kontrolujete svoje
reakcie lebo veď čo ak sa pozerá, hoci sa vôbec nepozerá a s napätím očakávate
vyhrotenie tejto hroznej situácie. Lenže zabudli ste, že je to ON, ten pri
ktorom vám stúpa tep nad normálne hodnoty a vaša normálne inteligenciou
podporená schopnosť vyjadrovať sa , sa obmedzí len na veľmi ľahké odpovede s
minimálnou pravdepodobnosťou zakoktania či úplného strápnenia. A ON to nenechá len tak, ON vám
pomôže. A to tak, že keď ste zrazu sami, lebo piati sa išli vyčúrať a štyria
spať, prebudí svoj dovtedy tlmený zvierací pud a prisaje sa vám na pery, hlavne
nech ste ticho a nech zistí, či sa oplatí pokračovať v prípadnej konverzácii,
ktorá nasleduje potom. Vy omámená jeho vôňou a pohľadom samozrejme neuhnete a
nestrelíte mu facku, lebo kolená sa vám podlomia a napriek tomu, že podľa vášho
scenára vás mal pobozkať až na piatom rande, neodtiahnete sa, len mlčky držíte a
snažíte sa nič nepokaziť. V hlave vám behá niečo ako "konečne, jeej to je
príjemné, sakra, čo teraz, nechcem aby to zašlo ďalej, ale už som povolila, už
viac nepovolím, bože to je príjemné, on to fakt vie..." atď. A on sa potom
odtiahne a pokračuje ďalej nenútene v rozhovore o poslednom koncerte Bijou
Terrier, kde si to fakt že užil, k čomu sa pripoja tí, čo sa po dlhšej dobe než
je obvyklé vrátili z toho vecka. Nikto nič nevidel, všetko je nenápadné, len
vám dvom je zrazu jasné, že dnes pôjdete spať medzi poslednými. A tak čumíte na
ten oheň do skorého rána, najradšej by
ste boli už tri hodiny mŕtvi v posteli, ale je tu predsa princ, a tak z posledných síl obaja počkáte, kým sa
vytratí aj posledný vytrvalec, aby ste mohli byť aspoň chvíľu sami. A vtedy,
vtedy vás úplne nečakane uistí, že je to fakt ON. Lebo úplne
"nečakane" sa na vás zase prisaje a úúúplne nečakane zase skúša ďalšie
veci, no vy sa vtedy so svojou hrdosťou na čele vzopriete jeho nátlaku a
poviete mu dosť, načo on patrične nereaguje a tak začnete byť nástojčivejšia,
až kým mu to v tom odkrvenom mozgu nedocvakne. A teraz prichádzajú na rad dve
možnosti- buď vám naznačí, že ste úplne mimo a že toto teda nečakal, a začne
byť nepríjemný alebo odmeraný, alebo to rešpektuje a chce zostať vo vašej
blízkosti napriek tomuto prudkému odmietnutiu. Čakáte čo bude, nechcete sa ho
vzdať, no zároveň chcete dodržať svoj vnútorný poriadok. A vtom príde blesk z
jasného neba, chlapec si sadne na múrik, priatiahne si vás k sebe a do vlasov
vám zašepká "rešpektujem". Neviete si predstaviť krajší zvuk v tej
chvíli, lebo takto ste to chceli, lebo pre vás ako ženu to znamená, že mu nejde
len o to jedno, čo aj tak všetci chceme, ale nie hneď, hoci môže ísť o nezvyčajnú trpezlivosť, ale to v tej chvíli
neriešite, lebo on chce zostať s vami aj napriek tomu, že ste mu práve nedali.
Kde už to žijeme, že nás tešia také veci a pripadajú nám raritné, však? Neviem
či je to dobou, ľuďmi, chlapmi alebo ženami, každopádne je to niečo, čo dnes
ženu, ktorá hľadá viac než fyzické potešenie, zaujme a poteší viac než romantická
večera alebo kvety len tak. A to ešte nevie, čo ju s týmto princom čaká....Ale
minimálne si to vie všetko do detailov predstaviť :) a viete, kedy zistíte, že
je to naozaj ON? Keď vám tieto predstavy do detailov plní, bez toho, aby ste sa
o nich len slovíčkom zmienili. A robí ešte viac, než vôbec dokážete očakávať. A
preto máte v bruchu tie motýliky. A nebojíte sa mu to povedať, lebo viete, že
bude rád. A vôbec nečakáte, že vám povie "ja ich mám tiež"..a on to
povie a potom vám napíše takú smsku, že by ste si ju najradšej vytapetovali na
stenu oproti posteli, aby ste vedeli, že zaspávate chcená a pre niekoho
dôležitá, no nemusíte, pretože on vám to ešte pred spaním zavolá.. A ráno, keď
sa zobudíte, vstávate s úsmevom na tvári, lebo už vás čaká smska plná hrejivých
slov, lebo on už vie kedy vstávate a
chce aby ste od rána vedeli, že na vás myslí. A tak očarená hneď zrána chodíte
celý deň ako námesačná s priblblým výrazom na tvári, ktorý v mnohých evokuje
len pohoršenie nad vašou zbrzdenosťou a súčasne vás nahlodávajú pochybnosti, čo
sa tým snaží dosiahnuť a že to iste musí mať nejaký háčik, keď je taký zlatý...Týchto
pochybností sa možno nikdy nezbavíte, ale viete čo môžete? Môžete si užívať
túto pozornosť a všetko to dobré, čo vám ten človek dáva, pretože už to
nemusíte nikdy zažiť. A čo je ešte krajšie, môžete mu to vracať späť, pretože
on to prijme, on sa vám nebude smiať, nebude to ignorovať, on vám bude za to
vďačný a dá vám to tisíckrát späť. A vy predsa tiež túžite niekoho zbožňovať, o
niekoho sa starať a robiť mu život krajším. A preto sa to oplatí.

A urobi pre teba vsetko!!!
OdpovedaťOdstrániť:)
OdstrániťS odstupom casu mozem povedat, urobi :) Lubim ta <3
OdstrániťS odstupom casu mozem povedat, urobi :) Lubim ta <3
Odstrániť