pondelok 15. septembra 2014

Večný boj vs. sójové rožky

Je to ako Keď sa ponoríte do mora svojho obľúbeného nápoja. Alebo čokolády. Alebo lentiliek. Čohokoľvek, čo máte radi. Vlastne, čo milujete. Lebo mať rád a milovať je rozdiel. Lentilky mám rada, ale burlesque milujem. Začína to už doma pred zrkadlom. Keď chytím do ruky tú malú čiernu vec a prechádzam si ňou po hornom viečku v stope tenkej linky, svet sa zastaví a v mojom vnútri vypuknú búrlivé sexi oslavy ženskosti. A keď si nanášam na pery červený rúž a potom rozpustím čerstvo umyté vlasy, moje dievčenské JA stráca zábrany a svet sa točí len okolo mňa. Áno, presne o tom to je. O mojom dokonalom, nádhernom, hot sexi JA. A teraz trochu k zemi- obúvam tenisky, lodičky a "úbor" do tašky, a utekám do auta, aby som to stihla. Ďalších desať sexi dračíc už čaká nastúpených pred zrkadlom, tak nahodím aj ja pohľad nevinnej mačičky a dravej tigrice zároveň, opätky a sexi šatičky a môžeme začať dámy! Cítim, ako sa mi po tele rozlieva záplava endorfínov, keď sa rozcvičujeme už starou známou "sexi rozcvičkou". MILUJEM TO! Okolo mňa moje ženy, na perách červený rúž, na očiach čierne linky a predsa nie sme ako zlet maškarád po 20- tich rokoch. Sme nádherne, úžasné, sexi a hlavne, sme samy sebou. Strácame zábrany pred ostatnými a dokonca aj pred vlastným odporujúcim JA. Tajné pohľady na seba, na susedku po pravej strane, či má väčší zadok, po ľavej strane, či dala viac sexi pohľad a tá vzadu? Tá je nejaká chudá, do kelu, prečo tak dobre vyzerá v tých pančuchách? A tá v predu čo má tričko s holým bruchom, tak akože halooo, nemôžeš ísť robiť komplexy niekomu inému? A tak im tajne závidím tie pekné štíhle telá, malé kozy alebo krivé nohy neriešim, lebo veď hlavne že je chudá a hentá má ešte aj brutálne krásne vlasy...A celá moja guráž a donebasiahajúce sebavedomie spred zrkadla doma, kde som stála jediná a nemala sa s kým porovnávať, je v keli. Tak si bojujem sama so sebou, učím sa novú sexi choreografiu a sledujem, závidím, bojujem....a potom to vzdám. A poviem si, kašlem ja na to! Pozriem na seba, ako natriasam šunkami na známe tóny Marylin Monroe a neustále dokola si opakujem starú známu múdrosť- musíš sa brať takú, aká si. Pretože si jedinečná, hoci stojíš medzi ďalšími desiatimi dievčatami s rovnakým make-upom a v podobných šatách...Lenže to, čo z teba vyžaruje, je neporovnateľné, je to jedinečné. Zrazu vidno okolo Teba, ako sa cítiš, čo si zažila, kto si a kým chceš byť. No a ešte preto, že nemáš inú možnosť :) Tak trasiem šunkami ďalej, cítim sa ako bohyňa a celýýý svet mi leží pri nohách. Lebo mám opätky, ten červený rúž a čierne linky a práve som sa naučila strašne sexi pózu, ktorú pravdepodobne nikto nikdy neuvidí, ale ja ju viem a mám z toho dobrý pocit. No a tento pocit, to je zázračná vec. S týmto pocitom sadám do auta, usmievam sa do blba akoby som bola na drogách (aspoň okoloidúci vodiči si to musia myslieť) a nahlas si vyspevujem známy hit Fever od rovnako malej a o trochu menej zaguľatenej bohyne Beyonce (fakt len o trochu...ehm..). Lenže ona si to môže dovoliť, lebo ona má kvalitný photoshop. A ja mám kvalitné repráky:)
Takto nadupaná prichádzam domov a oslavujem samú seba. No tak som XL size, a čo? Stále som sexi, krásna a ešte viem aj zvádzať. No v tej chvíli by som zviedla možno tak staručkého suseda pofajčievajúceho na balkóne oproti. Hneď po príchode domov som totiž nadopovaná vlastnou dokonalosťou a sebaláskou úplne bezhranične. A tak si, samozrejme z lásky k sebe, natieram maslom zakázané rožky a rozmiešavam avokádo so sójovou omáčkou plnou cukru. Na to ukladám uvarené vajíčko, vďaka čomu rožok už dosahuje výšku prevyšujúcu rozmer mojej nemalej, ešte stále načerveno narúžovanej pusy a vtedy mi to dojde. Že to je vlastne celé ochranný systém. Že každý človek sa niečoho bojí a potrebuje sa chrániť. A tie šunky, to všetko tam navyše, to je vlastne naša ochrana. A ja som sa potrebovala ochrániť pred celým svetom. Po takom sklamaní, aké som zažila na prelome tohto roku s tým minulým, zo sveta, zo vzťahov, z lásky a z ľudí všeobecne, som sa potrebovala ochrániť pred celučičkým svetom. Hlavne, aby to zlo bolo čo najďalej od môjho srdca a duše. Dáva to celkom zmysel.. No a teraz to musím prijať. Pretože všetko musíte prijať, inak sa toho nezbavíte. Takto vás život skúša, aby ste sa naučili s vecami vyrovnávať. Lebo s čím sa nevyrovnáte, to sa s vami bude ťahať ďalej jak sopel. Ten dlhý zelený, čo máte keď ste chorí. A žijeme len raz na tomto svete, tak mám byť nešťastná, že si nemôžem dať svoj obľúbený sójový rožok s maslom, avokádom, vareným vajíčkom a kečupom? Že mám stále niečo "nezdravé" obmedzovať? No hej, takto asi neschudnem a nedopracujem sa k telu mnou vysnívanému. A na to treba aj pohyb. To je potom človek na seba taký hrdý, že aha ako som to zabehol, aha akú mám svalovicu, to preto že som na sebe zamakal. A tak.. a potom je šťastný, lebo veď endorfíny, a pokroky, a hrdosť na seba, že zase som si niečo dokázal..a potom to ide všetko, ruka v ruke, lebo všetko so všetkým súvisí a navzájom sa ovplyvňuje.
Lenže takto šťastní dokážeme byť, aj keď sa dobre najeme svojho obľúbeného jedla. Tak teraz, čo je viac? Niekedy si treba dopriať aj to zakázané. Veď vtedy to najviac chutí :) Tak si to určite viete predstaviť- nesiete si ten svoj tanier plný zakázanej dobroty, sliny vám tečú tak, že kým prídete do izby, lebo si to chcete vychutnať vo veľkom, v posteli pri filme, ťaháte za sebou mokrú uslintanú čiaru z kuchyne a keď si konečne labužnícky zakusnete ten prvý kúsok, zistíte, že tam máte sakra málo kečupu. Tak chvíľu premýšľate, či to dáte aj bez toho, ale nie. Tá chuť je taká silná, že sa donútite vstať z tej postele, samozrejme čo najrýchlejšie, aby ste už konečne mohli tú dobrotu nadžgať do seba, a ako tak urobíte ten ťah, že naraz skočíte na nohy a chytíte do ruky ten tanier, pretože nebudete predsa nosiť do postele fľašu s kečupom, zrazu len vidíte, ako vás ten rožok predbieha. Bez taniera. Potom už len počujete mľazgavé pleeesk a neveriacky čumíte na práve v sekundovej rýchlosti uplatnený zákon schválnosti o natretej strane chleba maslom. Nie, to vôbec nevadí. Ten rožok s tým zeleným avokádom a kečupom proste chcem, takže kašlem na to, že je rozplesknutý cez pol izby na drevených parketách. Jendoducho ho dvihnem, ofúknem (len tak z princípu), ubezpečím sa v duchu, že podlahu som umývala aj tento týždeň, nie len ten minulý, nonštalantne zotriem prstíkom zvyšok tej zelenej hmoty z parkiet a natriem to späť na môj vysnívaný rožok. Ešte to tak, aby mi nejaký zákon schválnosti alebo rýchlosti alebo čohokoľvek, čo spôsobilo, že mám teraz zelené parkety, zabránilo v tom, na čo sa teším celý večer. Vraj nebolo mi to súdené? Nie nie, tomuto rožku, avokádu a vajíčku bolo súdené, aby skončili v mojom žalúdku ako vysnívaná a dlho odopieraná potravina:)

A tak si s kľudom angličana roztieram ďalšiu vrstvu kečupu na rožku prstom, lebo to tak robím vždy, aj keď sa ma večne niekto pýta, či nemáme príborvý nožík. Máme, asi tri. Tak prečo? A prečo nie? Lebo takto to mám rada. Takto to ľúbim, takto to budem robiť a takto si to chcem vychutnávať. A čo keď mám pri tom 10 kíl navyše. Môj organizmus sa raz prestane brániť, a ja nebudem musieť obmedzovať také dobroty ako sú sójové rožky, aj keď budem behať cvičiť bicyklovať o 106. A dokonca sa do mňa niekto aj napriek tomu zamiloval. Mám to aj čierne na bielom :) Aj moji najbližší ma predsa ľúbia takú, aká som. A ja ľúbim sójové rožky :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára